Според източника, наблюдава се силно търсене на пътнически автомобили.
За първото тримесечие производителите на автомобили са продали 5.42 млн. машини на най-големия в света автомобилен пазар, което е увеличение с 13.2% на годишна база, съобщава Китайската асоциация на производителите на автомобили.
"Производството на автомобили и продажбите традиционно достигат своя връх през март”, уточняват от асоциацията и допълват, че реализирането на пътнически автомобили е "основната движена сила” за растежа в продажбите.
Продажбите само на автомобили са скочили със 17.2% до 4.42 млн. машини за тримесечието. А само през март скока е 13.3% или 1.59 млн. автомобила.
Продажбите на автомобили в Китай са нараснали с над 10% през март на годишна база, до рекордните 2.04 млн. автомобила, пише вестник "Банкок пост", позовавайки се на данни от индустрията.
)