От 08.00 до 13.00 часа се забранява престоят и паркирането на пътни превозни средства на ул. „Ген. Гурко” между бул. „Васил Левски” и бул. „Евлоги и Христо Георгиеви”.
От 10.00 до 13.00 часа се забранява влизането на пътни превозни средства в двете посоки по ул. „Ген. Гурко” между бул. „Васил Левски” и бул. „Евлоги и Христо Георгиеви”.
Столичната дирекция на вътрешните работи ще осигури постове за контрол и регулиране на движението за времето за горепосочените място и време.
Въвеждат се временна организация на движението във връзка с организиране на инициатива за превенция на пътнотранспортните произшествия и запознаване на гражданите с правилата за движение. Това съобщиха от пресцентъра на Столична община.
От 10.00 до 13.00 часа частично се променят маршрутите на масовия градски транспорт, както следва:
- автобусна линия № 9 / в посока пл. „Орлов мост”/: от бул. „Евлоги и Христо Георгиеви” по бул. „Цар Освободител”, бул. „Васил Левски” и по ул. „Шипка” и по маршрута си.
Автобусите ще спират на временна спирка на бул. „Цар Освободител” на 50 м след бул. „Евлоги и Христо Георгиеви”.
- Автобусна линия № 84: от бул. „Цариградско шосе” по бул. „Евлоги и Христо Георгиеви”, обратен завой при ул. „Шипка”, бул. „Евлоги и Христо Георгиеви” и по бул. „Цариградско шосе по маршрута.
- Автобусите ще спират на сп. „Военна академия” в посока пл. „Орлов мост”.
)