Както вече Novini.bg съобщи вчера бе проведена акция, при която бе задържан Ицо Папата и още двама души.
Тримата са участвали в престъпна група и са извършвали изнудвания в София и страната.
Работата по случая е започнала през 2011 година. Лидер на групата е Ицо Папата, подпомаган от дъщеря си и от третия задържан.
Тримата изнудвали семействата на двама подсъдими по дело за подготовка и поръчка за извършването на убийство и опит за убийство на бизнесмен, на прокурор от ВКП и на още двама души.
По неофициална информация Папата поискал парите от кардараша Станчо Владов, за да "оправи проблемите му с правосъдието", информира пък БТВ.
Претърсени са три адреса в Костинброд. Иззети са също мобилни телефони, sim-карти и документи. Продължава разследването за събиране на доказателства за извършените престъпления, разпитани са двама свидетели.
Изнудвачите поискали от близките на двамата подсъдими суми над 100 000 лева, като са се ангажирали да осигурят свидетели, които да въздействат в хода на делото. При операцията снощи тримата са задържани, непосредствено след получаване на 15 000 лева. Парите са открити у дъщерята на Върбанов.
)