До няколко дни най-новата ТЕЦ у нас „AЕS - Гълъбово” ще получи лиценз за енергопроизводство и разрешително за работа. Това обяви изпълнителният директор на топлоцентралата Рой Рийд днес в Гълъбово.
Пробните 72-часове изпитания на двата блока са завършили успешно. В понеделник държавната приемателна комисия е подписала протокола за търговска експлоатация на първи енергоблок без забележки. За утре е насрочена инспекцията на втори блок и най-късно идната седмица и той щял да получи разрешително за работа.
На първия пусков етап централата ще работи с намалена мощност от общо 420 мегавата, добави Рийд. След няколко месеца натоварването щяло да бъде увеличено на 500-540 мегавата, а до края на годината се предвижда да достигне и пълния работен капацитет от 600 мегавата.
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)