С декларация на "Възраждане" във връзка с референдума за запазване на българския лев започна заседанието на Народното събрание. В нея от партията отбелязаха, че има една седмица, в която парламентът трябва да излезе с решение за провеждане на допитването.
След това депутатите започнаха обсъждането на второ четене на промени в Закона за мерките срещу изпирането на пари според гласуваната седмична програма за работа на Народното събрание.
По време на разискванията по Закона срещу изпирането на пари се зароди кратко напрежение между Настимир Ананиев от ПП и председателят на парламента от ГЕРБ Росен Желязков. Причина стана искането на Ананиев заместник-министърът на правосъдието Емил Дечев, който присъстваше в залата, да даде експертното си мнение относно законопроекта срещу изпирането на пари. Росен Желязков обаче подложи на гласуване предложението, което бе отхвърлено от депутатите.
„Вие сте този, който дава думата в залата. Нямаше нужда от това гласуване. След като имаме заместник-министър с експертиза, не знам защо не можем да го чуем“, каза след това Ананиев от трибуната.
От своя страна Росен Желязков помоли Ананиев да не му вменява вина, която няма.
По всяко време на заседанието член на кабинета може да взима думата, но не може всяко поканено лице в НС да взима думата. Изслушванията са друга процедура. Зам.-министърът иска да участва в процедурата по реплика на изказващ се народен представител, затова го подложих на гласуване. Той представлява кабинета, но не е член на кабинета, за да взима думата. Всичко е изпълнено съгласно Правилника на Народното събрание, защити решението си Желязков.
В крайна сметка парламентът прие окончателно промените в Закона за мерките срещу изпирането на пари, чийто вносител е Министерският съвет. С измененията се въвеждат допълнителни мерки като част от ангажиментите на България след присъединяването към Валутния механизъм (ERM II). Предвижда се създаване на публичен електронен регистър към министъра на правосъдието, в който задължително ще се вписват лицата, които по занятие извършват дружествено управление - например адвокати, счетоводители, данъчни съветници.
Отхвърлени бяха предложенията на ПП-ДБ да отпадне възможността за писмено подаване на заявление за вписване или за промяна при вписани обстоятелства в регистъра, както и да не се дължи такса.