Парламентът прекрати заседанието си поради липса на кворум около 22.30 часа снощи. След поименна проверка, поискана от левицата, се оказа, че в залата присъстват 100 депутати.
Народните представители обсъждаха около пет часа текст, предложен от опозицията - председателят, заместник-председателят и секретарят на избирателните комисии да не могат да бъдат от една и съща партия или коалиция. В момента това условие важи само за председателя и секретаря. Този текст предизвика бурни дискусии. Поне една от ръководните позиции в избирателните комисии трябва да е на опозицията, заяви Лютви Местан. ДПС предложи изрично определение в допълнителните разпоредби за опозиционна сила - тази, която гласува против при създаването на кабинета и "за" вотовете на недоверие. Димитър Лазаров и Искра Фидосова от ГЕРБ обясниха, че така или иначе има текст председателят и секретарят да са от различни партии, но от опозицията изразиха съмнение, че управляващите могат да сложат на тези места свои сателити, които ги подкрепят.
Напрежението ескалира, когато Мая Манолова от левицата показа бюлетин на ЦИК за резултатите от последните избори за президент и заяви, че 48 018 гласа са обявени за невалидни заради показване на бюлетината. Тя даде примери със столични секции, където по думите й почти всички бюлетини са били обявени за невалидни и посочи 14-та секция в район "Триадица" в столицата, където по думите й 311 са недействителните бюлетини от общо 315. Други подобни случаи имало според нея и в "Младост" и "Люлин". Иван Костов от Синята коалиция обаче заяви, че данните от протокола на секционната избирателна комисия за "Триадица" са различни и призова Мая Манолова да заяви, че е подвела депутатите по този въпрос. Председателстващата пленарното заседание Менда Стоянова коментира, че вероятно Манолова е ползвала "бракувани документи на ЦИК". Това предизвика веднага реакция от БСП и ДПС, които поискаха Стоянова да отстъпи председателското място и да се извини, ако не може да представи доказателство за думите си. Искра Фидосова обвини левицата, че говори лъжи и обясни, че към бюлетина на ЦИК има залепен и диск с данни, какъвто се изисква по закон, а те са съвсем различни. Направихте ли си труда да ги отворите, обърна се тя към левицата и цитира данните от диска, че за секция "Триадица" има 4 недействителни и 311 действителни бюлетини, за секция 77 в "Младост" - само една недействителна, а 332 действителни, а за секцията в "Люлин" - 3 недействителни бюлетини и действителни 291.
От левицата репликираха, че общият брой на недействителните бюлетини така или иначе съвпада и че е абсурдно опозицията да бъде обвинявана за издание на ЦИК. Възниква въпросът дали е възможно 43 хиляди българи да не са разбрали, че не трябва да си показват бюлетината, попита Михаил Миков от Коалиция за България. Колегата му Ангел Найденов поиска да бъде поканена председателят на ЦИК, за да се установи на какво се дължи разминаването. Защото от съмнение в документи на ЦИК вече имаме основателни съмнения и в резултатите, обявени от комисията, каза той. Лидерът на РЗС Яне Янев се намеси и заяви, че е забавно да се гледа как някои хора са забравили, че са прилагали с охота същите правила, когато са били на власт. Вие сте автори на всички тези дефиниции, обърна се той към левицата. Четин Казак от ДПС репликира, че на президентските избори Янев е обвинявал ГЕРБ, че фалшифицират вота и го попита кога е искрен.
Парламентът не успя да гласува спорния текст и дискусията ще продължи днес.