3D принтер даде живот на предмети от картини, рисувани през 18 век (снимки)

share

Мебели и други предмети, проектирани от италианския артист Джовани Батиста Пиранези придобиха форма, благодарение на триизмерното принтиране, пише CNET.

Пиранези е творил основно с техниката на офорта и е известен с детайлните си картини на Рим. Неуморимият архитект и художник не е спирал да рисува, проектирайки всякакви предмети - от канички за кафе до полилеи.

Компанията за дигитално изкуство Factum Arte е използвала проектите и визиите на Пиранези от Музея Соан в Лондон за създаване на триизмерни репродукции на предмети като канички за кафе, столове, принадлежности за камина и антикварни свещници и триножници.

Базираната в Мадрид компанията е работила и с други музеи по различни проекти за консевиране, но проектът, свързан с Пиранези е по-различен. Вместо да създаде дигитален 3D модел, Factum Arte е направила триизмерен модел, базиран на двуизмерни рисунки.

Колекцията, създадена в рамките на проекта се състои от каничка за кафе, триножник, представящ египетската богиня Изис, триножник с висяща в центъра спирала, рамка и скара за камина, олтар, 220-сантиметров свещник, ваза и стол със сатири. В крайния си вид предметите са от скъпоценни материали и камъни. Каничката за кафе, например, е от сребро. Триизмерното принтиране е използвано, за да се тества конструкцията и структурното единство на предметите.

Водещи новини

Още новини